telKontakt: 794-781-991

Dieta to 70% sukcesu!

Trening bez diety jest jak seks bez kobiety, inni twierdzą, że prawdziwą pracę nad sylwetką wykonuje się właśnie w kuchni a nie na sali treningowej. Sądzimy, że mają oni wszyscy wiele racji. O Twoim sukcesie, jeśli chodzi o zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej, to zadecyduje właśnie dieta.

Ile można schudnąć w miesiąc? Czy utrata 7 kilogramów jest zdrowa? Odchudzając się powinniśmy zwrócić uwagę na tempo, w jakim je tracimy. Ważne, by dieta nie była zbyt restrykcyjna.

Jakie jest odpowiednie tempo utraty wagi, aby zachować zdrowie i szczupłą figurę oraz uniknąć efektu jo-jo?

Szybkie tempo utraty kilogramów - czym grozi? Wiadomo, że duża utrata wagi np. 10 kilogramów w ciągu miesiąca niesie ze sobą wiele niekorzystnych skutków zdrowotnych. Posiłki niepełnowartościowe (dostarczają m.in. zbyt mało energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu) osłabiają organizm. Stajemy się bardziej podatni na infekcje, mamy problemy z koncentracją, w takim stanie możemy nabawić się anemii. Stosując drakońską dietę buntuje się również nasz układ pokarmowy. Szybko pozbywamy się z organizmu wody, skóra staje się wiotka i traci jędrność. Zmarszczki są bardziej widoczne, zaś w ciągu dnia nękają nas bóle głowy oraz mięśni. Ponadto grozi nam efekt jo-jo, ponieważ wygłodzony organizm, gdy tylko dostarczymy mu więcej pokarmu, zacznie magazynować jak najwięcej energii, aby zabezpieczyć się przed następnymi okresami głodu.

Ile zatem można schudnąć w miesiąc? Najlepiej chudnąć 0,5 – 1 kg na tydzień, czyli 2 – 4 kg w miesiącu. Takie tempo sprawia, że dieta jest skuteczna i nie zagraża zdrowiu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że każdy organizm reaguje inaczej. Każdy ma własne tempo chudnięcia i jedna osoba stosując tę samą dietę schudnie 2 kg w ciągu miesiąca, zaś inna - 4 kg. Takie tempo utraty wagi daje nam jednak pewność, że schudniemy zdrowo, a jeśli będziemy konsekwentni i zmienimy nawyki żywieniowe na lepsze - także skutecznie.

 Zapraszamy na darmową konsultację dietetyczną : 794-781-991

11/02/2015 Dodano przez Strefa Odchudzania

 
 

Powiązane artykuły

Zapisz się


Joomla Extensions powered by Joobi
©2015 StrefaOdchudzania.com | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie imoli.pl